Galeria

 

-5208324044174437948

DSCN0290 DSCN0287

DSCN0278 DSCN0277

20140606_081030

Turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjnym” Dobry Brat” w Osieku.

Na imię mam Cecylia, od piętnastu lat walczę z chorobą Parkinsona.
Od roku jestem członkiem Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona „Słonik”.
Nazwa Stowarzyszenia „Słonik” jest bardzo trafna, ponieważ każdy chory prędzej czy później porusza się jak ”słoń w składzie porcelany”.
Każdy członek Stowarzyszenia robi wszystko, żeby jego życie toczyło się w miarę normalnie a nawet atrakcyjnie bez pomocy osób trzecich.
Zarząd Stowarzyszenia szuka sponsorów, dzięki którym Stowarzyszenie może działać. Tak więc mamy 2 razy w tygodniu zajęcia z logopedą i gimnastykę, oraz turnus rehabilitacyjny nad morzem lub w Borach Tucholskich. Ja uczestniczyłam w turnusie w Borach Tucholskich od 07.06 do 21.06.2015r. Jestem zachwycona wszystkim. Ośrodek rehabilitacyjny „Dobry Brat” w Osieku, spełniał moje oczekiwania. Las, Jezioro Kałębie, posiłki, rehabilitacja-rozrywka, cóż więcej chcieć.
Wspólny wyjazd chorych powoduje ich integrację, a zarazem przekazują swoje doświadczenia medyczne.
Jedną z przyjemniejszych chwil był spontaniczny wyjazd do Chełmna. Chełmno rozpościera się na dziewięciu wzgórzach wśród siedmiu gotyckich kościołów. Jest to perła średniowiecznej architektury sakralnej. Kościół farny p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, jest obiektem zabytkowym niezwykłej wartości, ale i starym Sanktuarium Maryjnym od stuleci nawiedzanych przez wiernych i pielgrzymów. Miasto leży 40 km na północ od Torunia i 30 km na zachód od Grudziądza, liczy 20 tys. Mieszkańców. Chełmno jest wyjątkowo bogate w zabytki-siedem gotyckich kościołów i średniowieczny układ urbanistyczny. Jadąc nad morze zatrzymaj się w Chełmnie.
Mam pomysł na następną wycieczkę. Warszawa szczyci się nowo otwartym Muzeum Żydów Polskich. Podobno rewelacja. Pojedźmy tam!!!

 

Ćwiczenia rehabilitacyjne w ramach projektu „Pokonujmy Parkinsona……” w przychodni „Creator”

 

 

Walka bokserska

Dnia 31 marca odbyła się niezwykła walka bokserska. Poniżej możecie Państwo obejrzeć zdjęcia oraz filmy z tego wydarzenia.        

Pokaż strony »

Wigilia 2011

Pokaż strony »

Zdjęcia z 2013 roku

Pokaż strony »