Jeżeli cierpisz na Chorobę Parkinsona lub jesteś opiekunem osoby z Chorobą Parkinsona, to zapraszamy do naszego stowarzyszenia.
Zazwyczaj spotykamy się w Domu Kultury „Karolew” w Łodzi przy ul. Bratysławskiej 6, ale aktualnie niestety przeczekujemy COVID.
Serdecznie zapraszamy!
Procent dla Łodzi to kampania na rzecz łódzkich organizacji pożytku publicznego (OPP). Namawiamy łodzian, żeby ofiarowali 1% podatku fundacjom i stowarzyszeniom ze swojego miasta.
Mamy status OPP
Jak możesz pomóc potrzebującym?
Wypełniając zeznania roczne PIT-37 podatnik w części „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)
W pozycji 124 wpisujemy nazwę OPP czyli w naszym przypadku :
Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona I ich Rodzin „Słonik”
Natomiast w pozycji 126 wpisujemy nr
KRS 0000273267
Czego chcemy?
chcemy, aby chorzy czynnie uczestniczyli życiu, aby spotykali się z przyjaciółmi
- chcemy, aby chorzy pomimo choroby byli aktywni i samodzielni
- chcemy, aby można było na nas liczyć , aby wszyscy, którzy nas odwiedzą czuli się jak wśród przyjaciół
- chcemy nie tylko pomagać, ale tez wspierać chorych i ich rodziny, aby nie czuli się pozostawieni samym sobie
- chcemy udowodnić wszystkim, ze z chorobą Parkinsona można życ godnie
Zgodnie ze Statutem terenem działania jest cały kraj, ze względu na lokalizację obejmujemy głównie teren woj. łódzkiego, skupiamy w swych szeregach osoby z chorobą Parkinsona ich rodziny jak i opiekunów.
Prowadzona działalność od 2007 roku pozwoliła na zdobycie doświadczenia w zakresie: organizowania rehabilitacji ruchowej, terapii logopedycznej oraz w organizowaniu kilkutygodniowych wyjazdów na pobyty o charakterze integracyjno-wypoczynkowym połączonych z terapią ruchową, itp. dla osób z chorobą Parkinsona oraz ich najbliższych z naszego i innych Stowarzyszeń. W ramach dofinansowania przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi ze środków PFRON zorganizowane były turnusy rehabilitacyjne nad morzem w latach 2009-2013. Na miejscu prowadzimy również spotkania z neurologiem, psychologiem i psychiatrą dla potrzebujacych chorych i ich rodzin. Cykliczne spotkania członków Stowarzyszenia w ciągu roku (zazwyczaj raz w tygodniu) pozwalają na pełną integracje i wymianę doświadczeń chorych.
.