↑ Powrót do Aktualności

Archiwum

Informacja:

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona i Ich Rodzin ” Słonik”, które odbyło się w siedzibie stowarzyszenia, Miejskim Ośrodku Kultury „Karolew” w  Łodzi przy ul. Bratysławskiej 6a, dnia 18.05.2015r wyłoniło nowy Zarząd oraz nowy skład Komisji Rewizyjnej.

Wyniki głosowania:

Zarząd: Andrzej Klewin        -37 głosów;

Zdzisław Ciążyński   -33 głosy;

Marian Adamiak      -27 głosów;

Marek Legat              -24 głosy;

Komisja Rewizyjna:

Dorota Brodalko       -32 głosy;

Cecylia Pikulińska   -28 głosów;

Henryk Wawrzyniak -27 głosów;

Konferencja „Rehabilitacja w chorobie Parkinsona”

W sobotę 22 listopada 2014r, w Klinice Chorób Układu Pozapiramidowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyła się konferencja poświęcona rehabilitacji choroby Parkinsona. Inicjatorami konferencji było grono lekarzy specjalizujących się w leczeniu choroby pod przewodnictwem prof. nadz. dr hab. n. med. Andrzeja Boguckiego.
Pragniemy podziękować panu prof. Andrzejowi Boguckiemu za zaproszenie, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w konferencji.
Dziękujemy również wszystkim lekarzom, których referaty rozszerzyły naszą wiedzę o chorobie, jak i zwróciły większą uwagę na dolegliwości będące efektem choroby Parkinsona. Przekonały nas również, do czynnego udziału w zajęciach rehabilitacyjnych, które stanowią bardzo ważny element w walce z postępującą chorobą.
Szczegóły: www.Konferencja-parkinson2014.Umed.Pl

Zapraszamy na program „Pokonujmy Parkinsona” od dnia 31.08.2014.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Stowarzyszenia i w przychodni „Creator”ul. Kopernika 55a w dniach: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty. Kliknij TUTAJ, aby obejrzeć plakat z dodatkowymi informacjami.

 

pefron-logo

akcesoria

Odpowiedź na List Otwarty
do Prezydenta RP

Data dodania: 30.05.2014

Zamieszczamy link do odpowiedzi jaką otrzymaliśmy w sprawie naszego Listu Otwartego o którym informowaliśmy w dniu wczorajszym. Zapraszamy do lektury:

List otwarty chorych na parkinsona do Prezydenta RP

Data dodania: 29.05.2014

Zapraszamy do zapoznania się z listem otwartym skierowanym do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego – kliknij tutaj

Nowy numer Biuletynu – Luty

Data dodania: 25.02.2013

Pojawił się nowy biuletyn nr. 5. Zapraszamy do lektury – tutaj

List otwarty do NFZ

Data dodania: 28/10/2013

Zapraszamy do zapoznania się z listem otwartym do Narodowego Funduszu Zdrowia – kliknij tutaj

„Operacja” Dźwirzyno

Data dodania: 24/10/2013

Również i w roku 2013 spotkaliśmy się w okresie jesienno-letnim na turnusie rehabilitacyjnym w Dźwirzynie. Wypoczywaliśmy i nabieraliśmy siły do walki z chorobą Parkinsona, a było nas 138 osób . Codzienne zajęcia z rehabilitacji ruchowej i logopedycznej pozwoliły nam nabrać dystansu do naszego schorzenia . Możemy mieć nadzieję , że w przyszłym roku spotkamy się również .

Stowarzyszeniu Osób z Choroba Parkinsona Słonik w Wiadomościach dnia

Data dodania: 24/10/2013

Zapraszamy do obejrzenia http://www.tvp.pl/lodz/informacja/lwd/wideo/11092013-2200/12368183

Walne Zgromadzenie Europejskiego Stowarzyszenia Chorych na chorobę Parkinsona (EPDA)

Data dodania: 24/10/2013

20-22 września – Walne Zgromadzenie Europejskiego Stowarzyszenia Chorych na chorobę Parkinsona (EPDA) odbyło się w Warszawie, w którym uczestniczyli przedstawiciele organizacji z 26 krajów. Jedynym polskim akcentem był udział przedstawicieli Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona. Możliwość udziału tym spotkaniu zawdzięczamy inicjatywie przewodniczącego norweskiej organizacji oraz serdeczności Zarządu EPDA.

Parkinsoniada

Data dodania: 24/10/2013

Parkinsoniada – „olimpiada „dla dla osób z chorobą Parkinsona . Inicjatorem pomysłu jest Jan Skrkal. Pierwszych pięć edycji parkinsoniady odbywały się w Czechach na Morawach w Dobńanach koło Hodonina. w dniach 2 – 4 sierpień 2013 roku szósta parkinsoniada odbyła się na Słowacji w miejscowości Pieszczany .Ekipa z Polski w składzie 18 osób w tym 10 chorych uczestniczących w imprezie, z Łodzi po raz pierwszy pojechała 3-osobowa delegacja.
Na imprezę przyjechało 192 gości w tym 118 uczestników / chorych / . Startowali w 11 dyscyplinach . Najstarszym uczestnikiem był 87-letni Słowak . Najstarszą kobietą była 80-letnia Czeszka. Natomiast najmłodszymi byli Polacy 41-letni uczestnik z Łodzi, oraz 46-letnia kobieta z Chrzanowa. Parkinsoniada wspomaga wolę do przezwyciężania przeszkód , wiarę we własne możliwości oraz wyrabia nawyk regularnych ćwiczeń.
Zapraszamy do lektury 3 numeru biuletynu Słonik – kliknij tutaj

Sprawne ciało i giętki język

Data dodania: 21/10/2013

Przypominamy członkom stowarzyszenia , że zajęcia w ramach programów dotacyjnych :” Sprawne ciało i giętki język ” oraz ” Iść, ciągle iść – aktywnie i ze śpiewem witać dzień „odbywają się w Domu Kultury ” Karolew”
W dniu 17 października 2013 roku z inicjatywy prezesa lubelskiej Fundacji na Rzecz Chorych na Parkinsona odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń : krakowskiego, łódzkiego,mazowieckiego oraz Fundacji ” Żyć z choroba Parkinsona ” . Tematem spotkania było zorganizowanie ogólnopolskiej kampanii społeczno- edukacyjnej o chorobie Parkinsona .